מהנעשה במפלגה- איילת שקד

ח"כ שקד מכהנת כשרת המשפטים, וכחברה בקבינט המדיני בטחוני.

בתקופת כהונתה בכנסת הנוכחית, בין היתר כשרת המשפטים, מינתה עד כה מספר שיא של למעלה מ-200 שופטים, ביניהן שתי שופטות אתיופיות לראשונה בהיסטוריה של מדינת ישראל. כמו כן בצעה מינוי היסטורי של ארבעה שופטים לבית משפט העליון, מתוכם שני שמרנים מובהקים, המהווים שליש מכלל שופטי העליון.

השרה שקד חברה בוועדה למינוי דיינים ואחראית על מינוי קאדים, ואף לאחרונה מינתה את הקאדית הראשונה לבית הדין השרעי.

בנוסף, השרה שקד פועלת ללא לאות גם להחלת ריבונות ישראלית ביו"ש. הדבר בא לידי ביטוי במספר הישגים בולטים בתחום ההתיישבות.

  1. הקמת מנהלת למתן שירותים אזרחיים ליישוב היהודי בחברון שתפקידה יהיה לסייע לתושבים, וכן לייצג את תושבי היישוב היהודי בחברון, וכמו כן תספק להם שירותים מוניציפאליים בתחומים שונים.
  2. רישום 850 דונם של אדמות כפר עציון ע״ש קק״ל-   90 שנה אחרי שנרכשו אדמות גוש עציון ו-50 שנה אחרי שנוסד קיבוץ כפר עציון.
  3. הוספת תקנים לועדות המטפלות ברישום מקרקעין ביו"ש- ע"מ לייעל את עבודת מנהלת הטאבו ביו"ש, ופעלה להוספת תקנים במימון משרד המשפטים.

 

בתחום החברתי רשמה השרה מספר הישגים וביניהם:

  1. מלחמה בפוליגמיה: בחודש ינואר האחרון הציגה בצוותא עם היועמ״ש את תכניתם המקיפה להתמודדות עם התופעה אשר עיקריה הם הפעלת כלים אזרחיים, בנוסף על האכיפה הפלילית.
  2. חוק הפייסבוק- שעל פיו בית המשפט לעניינים מנהליים יהיה רשאי, לבקשת המדינה, לתת צו לספקית אינטרנט כדוגמת פייסבוק או גוגל להסרת תכנים מסיתים מהרשת.
  3. הצעת חוק להגבלת שימוש- הצעת החוק קובעת שניתן יהיה לפנות לבימ"ש לקבלת צו בכדי לסגור אתר אינטרנט המשמש לביצוע של עבירות חמורות כגון  סחר בסמים, שימוש לתקשורת של ארגוני טרור, פרסום זנות והבאת אדם לזנות, הימורים ופדופיליה.
  4. פתיחת ארכיון המדינה בנושא חשיפת חומרי ועדת החקירה הממלכתית בעניין פרשת היעלמותם של ילדי תימן.
  5. חוק המאכערים- מגן על בעלי דירות בפינוי בינוי מול מאכערים שפועלים בחוסר אחריות.