מהנעשה במפלגה-נפתלי בנט

השר נפתלי בנט מכהן כיו"ר המפלגה, כשר החינוך והתפוצות, וכחבר הקבינט המדיני-ביטחוני

כחבר קבינט: הוביל לפעולה להשמדת מנהרות הטרור מעזה, החזרת מחבלי עסקת שליט לכלא וגם כיום מוביל קו תקיף כנגד מחבלים. כמו כן הוביל השר לשידרוג משמעותי בתהליכי העבודה של חברי הקבינט.

כשר חינוך: ביצע שורה של צעדים לשיפור איכות החינוך של כלל ילדי ישראל, תוך צמצום פערים בין המרכז לפריפריה הגיאוגרפית והחברתית.

השר יזם את  התוכנית הלאומית בנושא לימודי 5 יחידות במתמטיקה  – לאחר מספר שנים של ירידה עקבית במספר מסיימי  5 יחידות והגעה לשפל של 9,000 נבחנים בשנת 2012 הביא השר להישג חסר תקדים של יותר מ16,000 בשנת 2017. בעקבות ההצלחה בתוכנית המשיך השר גם לנושא האנגלית ובימים אלו הוא מוביל תוכנית לחיזוק לימודי  האנגלית המדוברת.

השר בנט ביצע מהפכה בתחום הגיל הרך בהוספת 5,000 סייעות שניות לגנים, והורדת ממוצע הילדים בכיתות א'-ג' ל27 בלבד (מהלך שיושלם בשנים בקרובות גם בכיתות ד'-ו' ).

במסגרת לימודי ערכים בנט הרים את דגל ערכי הציונות והיהדות קידם את תכנית 'תרבות יהודית ישראלית' להעמקה של הערכים היהודים-ציוניים של ילדי ישראל, והגדיל את הסיוע לארגוני הנוער ב-20 מיליון ₪, בנוסף ממשיך לקדם את יישום מסקנות ועדת ביטון להכרת הסיפור השלם של כלל תפוצות ישראל,

השר גם פעל להקמת בתי ספר 'משלבים', העביר תוספת תקציבית של כמיליארד ₪ להנגשת מערכת החינוך לבעלי צרכים מיוחדים, ושיפר את תנאי השכר של מורי ישראל בכ-70 מיליון ₪.

 

כיושב ראש המועצה להשכלה גבוהה (מל"ג): השר בנט מינה חברי מל"ג ו-ות"ת חדשים, קידם את פתיחת הפקולטה לרפואה באוניברסיטת אריאל והרחבת האוניברסיטה  בעלות של מעל 400 מיליון ₪, כמו כן השר אישר תכנית היסטורית לעידוד השכלה גבוהה במגזר הבדואי.

 

כשר התפוצות: פעל השר בנט לחיזוק הקשר ההדדי בין יהודי העולם למדינת ישראל ולקיחת  האחריות של מדינת ישראל כלפי התפוצות , השר עוסק בסיוע לפעילות חינוכית וחיובית וחבר בוועדת ההיגוי של פרוייקט תגלית ובטיפול באירועים אנטישמיים בעולם והן. כמו כן הביא השר  לשיתוף פעולה עם ארגונים  להקמת גרעינים משימתיים-יהודיים של צעירים ברחבי ארה"ב, העוסקים בפעילות חינוכית במאות קמפוסים ברחבי העולם.