מפלגת הבית היהודי

בתחילת שנת תשע"ג (2013)  משהו חדש התחיל בבית היהודי. נפתחו השורות, יצאנו למפקד ועברנו לבחור את הרשימה לכנסת בשיטת הפריימריס- הבחירות המקדימות באמצעות מתפקדי ומתפקדות המפלגה.

פתיחת השורות אפשרה לכוחות רעננים וצעירים להיכנס אל תוך הבית היהודי ולפעול יחד עם הכוחות הותיקים והבריאים של המפלגה.

ב-6 שנים האחרונות בהן נפתלי בנט הוביל את מפלגת הבית היהודי, המפלגה הפכה להיות אחת משלוש המפלגות הגדולות בממשלה. המפלגה נמצאת היום במקום מרכזי ומשמעותי בחייה הציבורים-פוליטיים של מדינת ישראל. הדרך אותה הובילו נפתלי בנט ואיילת שקד לא חדלו מלהתקיים. הדרך היא אותה הדרך והרכבנו נבחרת מנצחת שתמשיך להוביל את העשייה.

בבחירות לכנסת ה-21 לאחר אישור חברי וחברות המרכז התקבלה החלטה על ועדה מסדרת שתאתר את היו"ר ואת האישה שתשוריין למקום השלישי ברשימת המפלגה שהכי מתאימים בנקודת זמן זו. הרב רפי פרץ לקח על עצמו את תפקיד יו"ר המפלגה בענווה ובצניעות והצטרף להוביל את הבית. למקום השלישי שוריינה יו"ר פורום הנשים של הבית היהודי, עידית סילמן המכובדת והראויה. שורה ארוכה של אנשי ונשות ציבור נוספים הציגו מועמדותם לרשימה לכנסת והיום אנו מתגאים ברשימה נהדרת ומגוונת גם מתוך הציונות הדתית וגם מהציבור הכללי (לא דתי ודרוזים) אשר מזדהים עם דרכי הבית היהודי וערכיו.

סיעת הבית היהודי בכנסת היא הסיעה המאוחדת והפעילה ביותר מבין סיעות הבית ומגוון הנושאים המטופלים על ידה, כפי שתוכלו לראות כאן באתר, מקיף את כלל תחומי החיים במדינת ישראל.

במקביל, עברה המפלגה "מתיחת פנים" ורענון פנימי. הוקמו פורומים נושאיים שמאפשרים כר פעילות נרחב לפעילי ופעילות המפלגה, הורחבו הסניפים הקיימים ונוספו סניפים מרחביים חדשים. מוסדות המפלגה נבחרו מחדש, בהתאם לחוקת המפלגה והם כוללים, מזכירות (ועד מנהל) פעילה ואפקטיבית, נשיאות מכובדת של מרכז המפלגה וכמובן את המרכז עצמו, שהוא הגוף הפנימי המשמעותי ביותר במפלגה. המרכז מונה כ-1,000 חברים וחברות ששותפים לעיצוב פניה ולקביעת קריאת הכיוון האידיאולוגית של המפלגה.