מפלגת הבית היהודי

בתחילת שנת תשע"ג (2013)  משהו חדש התחיל בבית היהודי. נפתחו השורות, יצאנו למפקד ועברנו לבחור את הרשימה לכנסת בשיטת הפריימריס- הבחירות המקדימות באמצעות מתפקדי ומתפקדות המפלגה.

פתיחת השורות אפשרה לכוחות רעננים וצעירים להיכנס אל תוך הבית היהודי ולפעול יחד עם הכוחות הותיקים והבריאים של המפלגה.

שורה ארוכה של אנשי ונשות ציבור ובראשם נפתלי בנט ואיילת שקד, הציגו מועמדות לרשימה והצליחו להיכנס לכנסת ומאוחר יותר לממשלה. כיום, פחות מחמש שנים לאחר אותו מהלך, הבית היהודי היא אחת משלוש המפלגות הגדולות בממשלה, נמצאת במקום מרכזי ומשמעותי בחייה הציבורים- פוליטיים של מדינת ישראל, ושמה יד מוצקה ואיתנה על הגה השלטון.

סיעת הבית היהודי בכנסת היא הסיעה המאוחדת והפעילה ביותר מבין סיעות הבית ומגוון הנושאים המטופלים על ידה, כפי שתוכלו לראות כאן באתר, מקיף את כלל תחומי החיים במדינת ישראל.

במקביל, עברה המפלגה "מתיחת פנים" ורענון פנימי. הוקמו פורומים נושאיים שמאפשרים כר פעילות נרחב לפעילי ופעילות המפלגה, הורחבו הסניפים הקיימים ונוספו סניפים מרחביים חדשים. מוסדות המפלגה נבחרו מחדש, בהתאם לחוקת המפלגה והם כוללים, מזכירות (ועד מנהל) פעילה ואפקטיבית, נשיאות מכובדת של מרכז המפלגה וכמובן את המרכז עצמו, שהוא הגוף הפנימי המשמעותי ביותר במפלגה. המרכז מונה כ-110 חברים וחברות ששותפים לעיצוב פניה ולקביעת קריאת הכיוון האידיאולוגית של המפלגה.